Şev Stabilitesi

SBMA TEK DELİK ÇOKLU ANKRAJ

Tek bir kuyuya yerleştirilmiş, farklı kök uzunluklarına sahip tendonlardan oluşan bir ankraj yöntemidir. Geçici veya kalıcı olarak kullanılabilen bu ankraj sistemi geleneksel yöntemlerle karşılaştırıldığında ankraj metrajı açısından oldukça tasarruf sağlamaktadır.

ZEMİN / KAYA ANKRAJI

Zemin ve kaya ankrajları; serbest bölge, kök bölgesi ve ankraj kafasından oluşur. Ankraj halatı ankraj imalatı yapılmadan önce hazırlanır, ankraj kafası ise ankraj imalatı tamamlandıktan sonra germe testi öncesinde yerleştirilir. Ankrajlar genellikle 0.6” çaplı 7-telli yüksek mukavemetli ön germeli beton halatlarından oluşur. Her bir ankraja yeterli sayıda halat konulur, merkezleyicilerle kuyunun ortasına yerleştirilmesi sağlanır, özelilkle kök bölgesinde halatların enjeksiyon içinde kalması sağlanır.

ZEMİN ÇİVİSİ

Zemin çivisi, kazı yüzeylerinin tutulması veya şev stabilitesinin sağlanması amacıyla kullanılan pasif ankraj uygulamasıdır.

PÜSKÜRTME BETON

Püskürtme beton, şev gibi eğimli veya düşey yüzeylere uygulanan donatılı veya donatısız bir şekilde imal edilebilen bir kaplama tabakasıdır. Hava-toprak etkileşimini ortadan kaldırarak yüzeydeki aşınma ve ayrışma etkisini en aza indirir

Hızlı iletişim
  • +90 541 330 23 38
  • +90 541 330 23 38
  • info@eforzemin.com
Bizimle İletişime Geçebilirsiniz.
Hızlı iletişim

WhatsApp
Hemen Ara